Συμπλήρωση μηχανογραφικών

Σας ενημερώνουμε οτι το σχολείο θα είναι ανοικτό την Τετάρτη 15-7 και την Δευτέρα 20-7 από τις 9.00 έως 13.00 για την συμπλήρωση των μηχανογραφικών από τους μαθητές.

Συμπλήρωση μηχανογραφικού – παραλαβή κωδικών από το ΕΠΑΛ

Παρακαλούνται οι υποψήφιοι των πανελλαδικών, να παραλάβουν τους κωδικούς τους για να υποβάλλουν το μηχανογραφικό δελτίο. Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε με το σχολείο.

Πολιτιστικό Πρόγραμμα Σχολικής Δραστηριότητας

Η φωτογραφική ομάδα των μαθητών του σχολείου μας υλοποίησε κατά το σχολικό έτος 2019-2020 Πολιτιστικό Πρόγραμμα Σχολικής Δραστηριότητας με τίτλο:
“Διαφορετικοί – Μαζί”

Με τη χρήση του φωτογραφικού φακού, οι μαθητές του 1ου ΕΠΑ.Λ. Μοιρών, μπόρεσαν να απεικονίσουν τη μοναδικότητα στη συνύπαρξη και στη σχέση μεταξύ διαφορετικών ανθρώπων, ζώων, ομάδων, αντικειμένων και εννοιών.

Ξεκίνησαν οι εγγραφές σε ΕΠΑΛ-ΓΕΛ για το σχολικό έτος 2020-2021.

Από την Πέμπτη 18 Ιουνίου 2020 και ώρα 09.00 έως και την Πέμπτη 02 Ιουλίου 2020 και ώρα 23.59 λειτουργεί κατά τη διάρκεια όλου του 24ώρου η εφαρμογή e-εγγραφές για την υποβολή ηλεκτρονικής αίτησης εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής σε οποιαδήποτε τάξη Δημόσιων Ημερήσιων ή Εσπερινών ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ. για το σχολικό έτος 2020-2021. Επισκεφθείτε τον ιστότοπο:

Θα χρειαστούν οι κωδικοί Taxisnet του κηδεμόνα. Βοήθεια και οδηγίες υπάρχουν εντός του ιστότοπου.