3η Επιστημονική Διημερίδα για τα φυτοφάρμακα στο Τυμπάκι

Η οργανωτική επιτροπή της 3ης επιστημονικής διημερίδας με θέμα:

« Οι μακροχρόνιες επιπτώσεις των φυτοφαρμάκων στην αύξηση νοσηρότητας και στο περιβάλλον »

Σας προσκαλεί

το Σάββατο 14 Οκτωβρίου 2017 και ώρα 18:00–21:00

και την Κυριακή 15 Οκτωβρίου 2017 και ώρα 11:00–14:00
στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων των νηπιαγωγείων στο Τυμπάκι.

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ 3ης ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗΣ ΔΙΗΜΕΡΙΔΑΣ ΤΥΜΠΑΚΙ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΗΜΕΡΙΔΑΣ ΤΥΜΠΑΚΙ

Ανάθεση σε ταξιδιωτικό γραφείο μετακίνησης στη Βαρκελώνη (Erasmus+)

«Ανάθεση σε ταξιδιωτικό γραφείο της μετακίνησης 15 μαθητών και 2 συνοδών-εκπαιδευτικών στα πλαίσια του Ευρωπαϊκού Προγράμματος Erasmus+ »

Περισσότερες πληροφορίες στο συνημμένο:

Ανάθεση-της-μετακίνησης-σε-ταξιδιωτικό-γραφείο-για-Βαρκελώνη_2017-ΕΠΑΛ-ΜΟΙΡΩΝ (1)

Ηλεκτρονικές εγγραφές-μηχανογραφικά

Ανακοίνωση

Το σχολείο θα παραμείνει ανοικτό την Πέμπτη 6/7/17 και την Παρασκευή 7/7/17 για την ολοκλήρωση της διαδικασίας των ηλεκτρονικών εγγραφών, η προθεσμία των οποίων λήγει την Παρασκευή 7/7/17.

Επίσης θα παραμείνει ανοικτό και κατά τις ημέρες Πέμπτη 13/7/17 και Παρασκευή 14/7/17 για την ολοκλήρωση της διαδικασίας της κατάθεσης των μηχανογραφικών των πανελλαδικών εξετάσεων, η προθεσμία των οποίων λήγει την Παρασκευή 14/7/17.

Συμπληρωματική προκήρυξη Πυροσβεστικής

Προσοχή !!

Συμπληρωματική προκήρυξη Πυροσβεστικής, δείτε το συνημμένο.

ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗΣ ΜΕ ΘΕΣΕΙΣ ΩΤ7Χ465ΧΘ7-Μ21-1

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ-Παράταση

Για όσους δεν μπόρεσαν να ολοκληρώσουν την ηλεκτρονική εγγραφή τους στο ΕΠΑΛ, το σύστημα ηλεκτρονικών εγγραφών θα είναι ανοικτό έως 7/7/2017. Έως το τέλος της εβδομάδας θα καθορίσουμε με νέα ανακοίνωση μας ποιες από τις ημέρες της άλλης εβδομάδας το σχολείο θα είναι ανοικτό για να βοηθήσει τους μαθητές στην διαδικασία της ηλεκτρονικής εγγραφής τους.

Κωδικοί για ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΑ

Ανακοινώνεται ότι οι απόφοιτοι που θέλουν να καταθέσουν μηχανογραφικό δελτίο για την εισαγωγή τους στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, μπορούν να προσέρχονται στο σχολείο για να αποκτήσουν κωδικό ασφαλείας. Υπενθυμίζεται ότι την άλλη εβδομάδα τα σχολεία θα είναι κλειστά εκτός από την Πέμπτη 6/7/2017 που θα είναι ανοικτά.

Εγγραφές στο ΕΠΑΛ

Όσοι μαθητές θέλουν να φοιτήσουν σε οποιαδήποτε τάξη του ΕΠΑΛ κατά το σχολικό έτος 2017-2018  θα πρέπει οι κηδεμόνες τους να καταθέσουν ηλεκτρονική δήλωση εγγραφής. Η προθεσμία είναι από τις 19-6-2017 έως τις 23-6-2017. Για τους μετεξεταστέους η προθεσμία είναι από 1-7-2017 έως 7-7-2017. Για την ηλεκτρονική εγγραφή είναι απαραίτητοι οι κωδικοί του taxis net του γονέα και η αστυνομική του ταυτότητα. Στο ΕΠΑΛ Μοιρών λειτουργεί καθημερινά επιτροπή από τις 09:00π.μ. έως την 1:00 μ.μ. που βοηθά τους γονείς στην κατάθεση της ηλεκτρονικής δήλωση.