Όλα τα άρθρα του/της Ιωάννης Χαριτάκης

Προκύρηξη για τις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού

Παρακαλώ κατεβάστε την σχετική ανακοίνωση του Κεντρικού Λιμεναρχείου Ηρακλείου εδώ: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΛΙΜΕΝΑΡΧΕΙΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

Στην ανακοίνωση αναφέρονται:

• η προκύρηξη και
  • οι καταληκτικές ημερομηνίες υποβολής δικαιολογητικών στις ΑΕΝ.

Μπορείτε να δείτε την προκύρηξη εδώ και εδώ.

Εξεταστικά κέντρα Αγγλικής Γλώσσας

Με έγγραφο του υπουργείου παιδείας [PDF] καθορίζονται τα εξεταστικά κέντρα του νομού μας για το ειδικό μάθημα της αγγλικής γλώσσας (που εξετάζεται την Πέμπτη 22-6-2017 στις 8:30) ώς εξής:

• Οι μαθητές/μαθήτριες με επώνυμο από Α μέχρι και Μ:

• Οι μαθητές/μαθήτριες με επώνυμο από Ν μέχρι και Ω:

Επείγον για όλους τους μαθητές: Εγγραφές

Όλοι οι μαθητές του ΕΠΑΛ Μοιρών (παλιοί και νέοι) καλούνται να εγγραφούν στην τάξη που θα φοιτήσουν το τρέχων σχολικό έτος (σχολικό έτος 2016-2017).

Η προθεσμία είναι μέχρι την Παρασκευή (9/9ου/2016).

Τονίζουμε ότι η εγγραφή αφορά όλους τους μαθητές, χωρίς εξαίρεση, τόσο τους νέους μαθητές που έρχονται από άλλο σχολείο όσο και τους παλιούς μαθητές που πέρυσι φοίτησαν στον ΕΠΑΛ Μοιρών.

Εγγραφές επιτυχόντων πανελλαδικών εξετάσεων

Οι επιτυχόντες των πανελλαδικών εξετάσεων θα πρέπει να κάνουν ηλεκτρονική εγγραφή στην σχολή που πέρασαν από 5 μέχρι 12 Σεπτεμβρίου.

Παρακαλούμε το  ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΩΝ 2016 για περισσότερες λεπτομέρειες.

Επείγον για όλους τους μαθητές: Εγγραφές

Η προθεσμία είναι μέχρι την Παρασκευή (9/9ου/2016).

Πρόγραμμα εξετάσεων Σεπτεμβρίου 2016

Πρόγραμμα επαναληπτικών εξετάσεων Σεπτεμβρίου 2016

Η περίοδος των εξετάσεων είναι απο 2/9ου/2016 μέχρι και 9/9ου/2016. Το αναλυτικό πρόγραμμα είναι παρακάτω (ανα τάξη).

Πρόγραμμα εξετάσεων A Λυκείου

Πρόγραμμα εξετάσεων B Λυκείου

Πρόγραμμα εξετάσεων Γ Λυκείου

Το 1ο ΕΠΑΛ Μοιρών θα ταξιδέψει στην Ισπανία

Με χαρά σας ανακοινώνουμε ότι την επόμενη σχολική χρονιά 2016-2017, είκοσι μαθητές του τομέα Γεωπονίας θα έχουν την τύχη να ταξιδέψουν στην Ισπανία στα πλαίσια του  προγράμματος Erasmus+.

Οι μαθητές θα εκπαιδευτούν σε θέματα τυποποίησης και προώθησης γεωργικών προϊόντων από το  ίδρυμα IRTA (www.irta.es) της Βαρκελώνης.