Εγγραφές μαθητών για το σχολικό έτος 2015-2016

ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ

Προσφέρει στους μαθητές γνώσεις Γενικής παιδείας σε συνδυασμό με τεχνική και επαγγελματική εκπαίδευση. Οι απόφοιτοι του λαμβάνουν τόσο απολυτήριο Λυκείου όσο και Πτυχίο που πιστοποιεί την εξειδίκευση τους στον τομέα και την ειδικότητα που έχουν παρακολουθήσει (με τα επαγγελματικά δικαιώματα που ορίζει ο νόμος). Επίσης έχουν τη δυνατότητα εισαγωγής στα ανώτατα εκπαιδευτικά ιδρύματα δίνοντας πανελλήνιες εξετάσεις.

Δείτε ποιοι μπορούν να εγγραφούν στο Επαγγελματικό Λύκειο και ποια δικαιολογητικά θα χρειαστείτε για την εγγραφή σας στο σχολείο μας.

Εγγραφές: 22-30 Ιουνίου, 10:00-13:00

και 1-10 Σεπτεμβρίου.

Συνεχίστε την ανάγνωση Εγγραφές μαθητών για το σχολικό έτος 2015-2016

Υποβολή μηχανογραφικών δελτίων μαθητών

Όσοι μαθητές επιθυμούν μπορούν να προσέρχονται στο ΕΠΑΛ Μοιρών και να υποβάλλουν το μηχανογραφικό δελτίο τους με τη βοήθεια καθηγητών.

Το σχολείο θα είναι ανοιχτό από τις 9 πμ έως τη 1 μμ τις ημέρες

• Πέμπτη 2 Ιουλίου
  • Παρασκευή 3 Ιουλίου
  • Τρίτη 7 Ιουλίου (ακυρώθηκε λόγω των παρακάτω ημερομηνιών)

Επιπλέον, με νέα ανακοίνωσή από το υπουργείο το σχολείο θα είναι ανοικτό για μηχανογραφικά και στις παρακάτω ημερομηνίες:

• Τρίτη 14 Ιουλίου
  • και Παρασκευή 17 Ιουλίου.