Αρχείο μηνός Ιούνιος 2017

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ-Παράταση

Για όσους δεν μπόρεσαν να ολοκληρώσουν την ηλεκτρονική εγγραφή τους στο ΕΠΑΛ, το σύστημα ηλεκτρονικών εγγραφών θα είναι ανοικτό έως 7/7/2017. Έως το τέλος της εβδομάδας θα καθορίσουμε με νέα ανακοίνωση μας ποιες από τις ημέρες της άλλης εβδομάδας το σχολείο θα είναι ανοικτό για να βοηθήσει τους μαθητές στην διαδικασία της ηλεκτρονικής εγγραφής τους.

Κωδικοί για ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΑ

Ανακοινώνεται ότι οι απόφοιτοι που θέλουν να καταθέσουν μηχανογραφικό δελτίο για την εισαγωγή τους στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, μπορούν να προσέρχονται στο σχολείο για να αποκτήσουν κωδικό ασφαλείας. Υπενθυμίζεται ότι την άλλη εβδομάδα τα σχολεία θα είναι κλειστά εκτός από την Πέμπτη 6/7/2017 που θα είναι ανοικτά.

Εγγραφές στο ΕΠΑΛ

Όσοι μαθητές θέλουν να φοιτήσουν σε οποιαδήποτε τάξη του ΕΠΑΛ κατά το σχολικό έτος 2017-2018  θα πρέπει οι κηδεμόνες τους να καταθέσουν ηλεκτρονική δήλωση εγγραφής. Η προθεσμία είναι από τις 19-6-2017 έως τις 23-6-2017. Για τους μετεξεταστέους η προθεσμία είναι από 1-7-2017 έως 7-7-2017. Για την ηλεκτρονική εγγραφή είναι απαραίτητοι οι κωδικοί του taxis net του γονέα και η αστυνομική του ταυτότητα. Στο ΕΠΑΛ Μοιρών λειτουργεί καθημερινά επιτροπή από τις 09:00π.μ. έως την 1:00 μ.μ. που βοηθά τους γονείς στην κατάθεση της ηλεκτρονικής δήλωση.

Προκύρηξη για τις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού

Παρακαλώ κατεβάστε την σχετική ανακοίνωση του Κεντρικού Λιμεναρχείου Ηρακλείου εδώ: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΛΙΜΕΝΑΡΧΕΙΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

Στην ανακοίνωση αναφέρονται:

• η προκύρηξη και
  • οι καταληκτικές ημερομηνίες υποβολής δικαιολογητικών στις ΑΕΝ.

Μπορείτε να δείτε την προκύρηξη εδώ και εδώ.

Προσοχή προθεσμία για την Πυροσβεστικής Ακαδημία έως 27/6/2017. Δείτε την εγκύκλιο. (αρχεία από τα συνημμένα).

Προσοχή προθεσμία για τις σχολές Εμπορικού Ναυτικού έως 6/7/2017. Δείτε την εγκύκλιο. (αρχεία από τα συνημμένα).

Δείτε στα παρακάτω αρχεία προκηρύξεις και προθεμίες αναλυτικά.

Συνέχεια ανάγνωσης ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ ΓΙΑ ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΧΟΛΕΣ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ 2017

Σας γνωρίζουμε ότι αναρτήθηκε στο διαδίκτυο στην ιστοσελίδα της Ελληνικής Αστυνομίας: www.hellenicpolice.gr η εγκύκλιος προκήρυξης διαγωνισμού για την εισαγωγή ιδιωτών στις σχολές Αξιωματικών και Αστυφυλάκων με το σύστημα των Πανελλαδικών Εξετάσεων του ΥΠΠΕΘ. Οι υποψήφιοι θα πρέπει να ενημερωθούν από το διαδίκτυο σχετικά με τα δικαιολογητικά και τις ημερομηνίες υποβολής τους.

Συνέχεια ανάγνωσης Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών για τη συμμετοχή υποψηφίων στις προκαταρκτικές εξετάσεις των Σχολών της Ελληνικής Αστυνομίας