Αρχείο μηνός Απρίλιος 2016

Ενημερωτική εκδήλωση για την οδική ασφάλεια και την συμπεριφορά στο ΕΠΑΛ Μοιρών

Η οδική ασφάλεια και συμπεριφορά αποτελούν πρώτιστο μέλημα της εκπαίδευσης. Το ΕΠΑΛ Μοιρών ,πάντα παρών στις ανάγκες των μαθητών αλλά και της τοπικής κοινωνίας, πραγματοποίησε δύο πολύ ενδιαφέρουσες εκδηλώσεις στα πλαίσια του προγράμματος Αγωγής Υγείας, με τίτλο <<Κυκλοφοριακή και Οδική Ασφάλεια >> που εκπονούν οι εκπαιδευτικοί του ΕΠΑΛ κ.Τζογανάκης Κωνσταντίνος και Μουστάκας Σταμάτης του Τομέα Οχημάτων με συμμετοχή μαθητών της αντίστοιχης ειδικότητας(Γ οχημάτων).

Συνέχεια ανάγνωσης Ενημερωτική εκδήλωση για την οδική ασφάλεια και την συμπεριφορά στο ΕΠΑΛ Μοιρών

Κατασκευή μηχανής εσωτερικής καύσης αυτοκινήτου για εκπαιδευτική χρήση

Οι μαθητές της Γ’ τάξης του τομέα Οχημάτων στο πλαίσιο των μαθημάτων “Μηχανές Εσωτερικής Καύσης ΙΙ ­ Εργαστήριο”,

Συνέχεια ανάγνωσης Κατασκευή μηχανής εσωτερικής καύσης αυτοκινήτου για εκπαιδευτική χρήση

Διδακτική επίσκεψη τομέα Οχημάτων

Την  Παρασκευή  8/04/2016  η  Γ’  τάξη  του  τομέα  Οχημάτων  πραγματοποίησε  διδακτική επίσκεψη σε πλοίο των Μινωικών Γραμμών.

Συνέχεια ανάγνωσης Διδακτική επίσκεψη τομέα Οχημάτων